Medytacja 6: Medytacja Miłości według systemu praktyk szkoły buddyjskiej Atarido

 

Źródła obrazu:


Witam Was w nowym wpisie. Ponieważ tu ta mantra nie pojawiła się po raz pierwszy, skorzystam z innego bloga, na którym pierwszy raz pojawiła się ta mantra. Jest to mój blog dla chaotów, ale i dla innych okultystów, którzy chcieliby poznać praktyki tajemne, a nie są zbyt skorzy do długotrwałego przeszukiwania odmętów Internetu. Jest to blog o nazwie „Magia - Chaos - Okultyzm”, który może zobaczyć ta część z Was, która czuje Powołanie jako praktyk okultyzmu, jednak nie każdy buddysta wierzy w osobowego Boga, czy jakiekolwiek bóstwo (buddyzm nie jest religią teocentryczną), natomiast okultyści nie wątpią na ogół w istnienie tej siły wyższej, choć chaoci używają zamiast slowa „Bóg” słowo bardziej neutralne religijnie - „Chaos”. Dlatego Wasz wybór musi być zgodny z tym, co myślicie, czujecie, wiecie i w co wierzycie.


A teraz ci z Was, którzy chcą się nauczyć mantry Miłości mogą czytać dalej.


Ćwiczenie: - Medytacja Miłości

  1. Usiądź w dowolnej pozycji lub połóż się w pozycji trupa.
  2. Oddychaj powoli, równo i głęboko. Na wdechu myśl: „Biorę Miłość”, a na wydechu myśl: „Daję Miłość”.
  3. Obserwuj zmieniające się w Tobie uczucia, Twoją przestrzeń osobistą i przepływ energii (tzw. sił witalnych i duchowych).
  4. Spowalniaj oddech, pozwalając, by mantra przepływała przez Twój umysl powoli i w sposób niewymuszony.
  5. Gdy będziesz mieć dość lub poczujesz, że czas już kończyć, zakończ medytację i poczekaj, zachowując rytm oddechu, aż powrócą „zwykłe” myśli i obrazy.


Z czasem podczas praktyki może pojawić się uczucie, jakby coś się do Was lepiło, ale nie bójcie się tego, to normalne. Mi się tak przydarzyło. 


A teraz film dla skojarzeń, tuż przed medytacją. Nastrój może pomóc, choć niektórzy potrafią go znaleźć w sobie, nie potrzebują do tego bodźców zewnętrznych.




Źródła wykorzystane:

Medytacja i mantra Miłości wedle tradycji Atarido | Magia - Chaos - Okultyzm

YouTube.
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Medytacja 8: Niewzruszony umysł według szkoły Atarido

Podejście do życia po życiu w tradycyjnym buddyzmie Zen i w Atarido

Drogi rozwoju gedo